Demi begon bij Gaasbeek als chauffeur en maakte anderhalf jaar later de overstap naar de Technische Helpdesk. Ze vertelt hoe ze binnen Gaasbeek de ruimte kreeg om een nieuwe richting te kiezen.

Toen ik in 2022 bij Gaasbeek begon als chauffeur, had ik niet verwacht dat ik anderhalf jaar later op de Technische Helpdesk zou werken. Toch bleek Gaasbeek voor mij meer te bieden dan een leuke werkplek. Ik kreeg de ruimte om te leren, mezelf te ontwikkelen en uiteindelijk binnen het bedrijf een heel andere richting op te gaan.
Toen ik bij Gaasbeek solliciteerde, lagen mijn prioriteiten vooral thuis. Mijn moeder was ziek en werk betekende voor mij op dat moment vooral stabiliteit.
Ik begon als chauffeur en merkte al snel dat het werk goed bij me paste. Ik haalde mijn orders op in het magazijn en ging vervolgens op pad om koffie en andere producten bij klanten te bezorgen. De vrijheid vond ik heerlijk. In mijn eentje onderweg zijn, klanten bezoeken en ondertussen lekker mijn hoofd leegmaken.
Tegelijkertijd merkte ik hoe betrokken mijn collega's waren bij mijn situatie thuis. Als iets even niet lukte, was daar begrip voor. Die betrokkenheid ervaar ik trouwens niet alleen op moeilijke momenten. Ook bij leuke gebeurtenissen leven collega's met elkaar mee.
Na ongeveer anderhalf jaar merkte ik dat ik toe was aan iets nieuws. Alleen wilde ik helemaal niet weg bij Gaasbeek.
Samen zijn we gaan kijken naar de mogelijkheden binnen het bedrijf. Het leek me interessant om meer te leren over onze koffiemachines en klanten te kunnen helpen met technische vragen.
Zo kwam de Technische Helpdesk in beeld. Ik kreeg de kans om daar aan de slag te gaan en ben ervoor gegaan.
Mijn technische kennis was op dat moment nog vrij beperkt. Toen ik begon, wist ik bij wijze van spreken nog niet eens het verschil tussen een Nescafé- en een Douwe Egberts-machine. Uit allebei kwam koffie, dus wat mij betreft was dat het belangrijkste.
Dat veranderde snel.
In mijn eerste weken liep ik mee met collega's van de Technische Helpdesk en de werkplaats. Ik leerde hoe verschillende machines werken, maar ook hoe je een klant telefonisch helpt, welke serviceafspraken we hebben en hoe je een storing kunt analyseren.
En natuurlijk leer ik nog steeds iedere dag bij.

Inmiddels heb ik mijn draai op de Technische Helpdesk helemaal gevonden. Ik weet echt nog niet alles, maar gelukkig hoeft dat ook niet.
Bij technische vragen kan ik altijd terecht bij mijn collega's. Daarnaast gebruiken we Techweb, waarin informatie over onze machines en foutcodes staat. En wil ik een machine even in het echt bekijken? Dan loop ik gewoon naar onze showroom.
Ik vind het leuk om zelf dingen uit te zoeken en naar een oplossing te zoeken. Bij Gaasbeek krijg ik daar ook de vrijheid voor.
Werken op de Technische Helpdesk betekent trouwens niet dat ik de hele dag alleen maar storingen aanneem. Gelukkig maar, want als de telefoon continu roodgloeiend zou staan, zou dat ook niet zo'n goed teken zijn.
Naast het helpen van klanten houd ik bijvoorbeeld de waterfilters bij, controleer ik vervangingen en onderhoudstermijnen, maak ik storingsmeldingen aan en beantwoord ik technische vragen per mail.
Dat maakt mijn werk heel afwisselend.
Toen ik bij Gaasbeek begon, was mijn eerste indruk dat het een leuk en gezellig familiebedrijf was. Dat klopt nog steeds, maar inmiddels zou ik daar een paar woorden aan toevoegen: betrokken, uitdagend en meedenkend.
Voor mij betekende dat dat ik niet op zoek hoefde naar een andere werkgever toen ik toe was aan een volgende stap. Ik kreeg de mogelijkheid om binnen Gaasbeek iets nieuws te proberen, veel te leren en mezelf verder te ontwikkelen.
En daar ben ik nog steeds blij mee.
Lijkt het je leuk om bij Gaasbeek te werken en ben je benieuwd naar de mogelijkheden? Bekijk onze vacatures en ontdek of er een functie tussen zit die bij je past.